2025 október 21-én megrendezésre került a Tökfaragó nap a Ligetben. Remek hangulat és jókedv kíséretében a gyerekek kipróbálhatták a Halloween-i tematikájú kreatív tevékenységeket.
A Halloweeni-i dekor ügyes kezek munkája, amely mindenki tetszését elnyerte. A fejlesztő tevékenységek állomásokra bontva várták a Liget csoportjait. Az első állomás a tökök kiválasztása és faragása volt. Egyedi, különböző töklámpások születtek.
Ezután a csoportok kedvük szerint választottak állomást. Az egyik teremben a résztvevők egy kis tökkel leguríthatták, majd felépíthették a boszorkány-piramist. Ezzel párhuzamosan szörnyecskéket lehetett körbetekerni fonallal, amely a finommotorikát erősítette. A szörnyecskéket haza is vihették a gyerekek. A következő feladat egy őszi szenzoros dobozban elrejtett Halloween-i kincsek megtalálása volt. Gesztenyék, bogarak, csigaházak, bábok bújkáltak a falevelek alatt. A kézműves szobában kézlenyomattal pókokat készíthettek a gyerekek egy óriási pókhálón. A szorgosabbak meg Halloween-i dekort alkottak ragasztással, fűzéssel, sodrással és tépéssel.
A gyerekek számára kialakított finomság-asztalt gyakran látogatták az éhes szájak. Édes és sós nasiból nem volt hiány. Az örömteli hangulatú esemény jövőben is megrendezésre kerül, hiszen nagy sikert aratott!
Csiki Dorottya








































