SOFI–Pacsi Run – összefogás az árva kutyusokért és cicusokért

Minden elképzelésünket felülmúlta az idei SOFI–Pacsi Run jótékonysági futás, amelyet a gyáli Bundás Barát Állatvédő Egyesület támogatására szerveztünk a Havanna lakótelep futópályáján. A rendezvény célja az volt, hogy segítséget nyújtsunk az egyesület gondozásában élő árva kutyusoknak és cicusoknak – a résztvevők lelkesedése és az összegyűlt adományok pedig minden várakozásunkat felülmúlták.

A nap során tanulók, szülők, pedagógusok és munkatársak együtt mozogtak egy jó ügy érdekében. Volt, aki futott, mások sétáltak, kísértek, segítettek a szervezésben, ajándékokat készítettek, rajzoltak, vágtak, lamináltak vagy éppen az adománygyűjtésben vállaltak szerepet. Az esemény ismét bebizonyította, hogy a SOFI közössége összefogással milyen sokat tud tenni másokért.

Külön köszönet illeti Németh Gyöngyit, aki a rendezvény ötletgazdája és főszervezője volt. Ahogy ő fogalmazott: egy apró ötletből olyan összefogás született, amely még a szervezőket is meghatotta. A legnagyobb nyertesei pedig természetesen azok az állatok, akiknek a megsegítésére a rendezvény létrejött.

Köszönjük a 9.A osztály szervezőmunkáját, a szülők, a tanulók és a kollégák nagylelkű adományait, valamint az alsó tagozat 1–4. osztályainak, az É1–2–3 értelmileg akadályozott csoportoknak, továbbá az A1 autista és fejlesztő csoportnak a lelkes részvételt és futást.

Büszkék vagyunk arra, hogy ismét megmutathattuk: a SOFI közössége nemcsak együtt tanul és dolgozik, hanem együtt segít is.

Megosztás ezzel:
Share

Kiemelt országos bajnokság utolsó forduló, bronzérem!

Kiemelt országos bajnokság utolsó forduló, bronzérem!

Az egész verseny szezonban rengeteget dolgoztak sportolóink, hogy csapatként együtt helyt álljunk. Mindig sikerrel túljutottunk a hullámvölgyeken, és a versenyek után mindig együtt örültünk az sikereknek!Büszke vagyok rátok srácok, köszönöm, hogy veletek dolgozhattam!

Blokker Imre

Megosztás ezzel:
Share

Atlétikai verseny

A Külső-Pesti Tankerületi Központ 2026. április 17-én SNI atlétika versenyt rendezett a Tichy Lajos Sportcentrumban. A megmérettetésen 11 intézmény tanulói vettek részt, akik négy versenyszámban – távolugrásban, büntetődobásban, célbadobásban és 100 méteres síkfutásban – mérhették össze tudásukat.

Iskolánkat Jakab László és Molnár Dominik képviselte. Molnár Dominik kiemelkedő teljesítményt nyújtott: a 100 méteres futásban 3. helyezést ért el, míg távolugrásban az első helyen végzett. Mindkét tanulónkra büszkék vagyunk a sportszerű és kitartó versenyzésért.

Herczku Zsuzsa

Megosztás ezzel:
Share

Bronzérem!

Kiemelt országos kosárlabda verseny, harmadik forduló. Kétszeres hosszabbítás után szereztük meg a bronzérmet. A csapat minden energiáját és tudását bele adta a mai verseny napba. Büszke vagyok a helytállásukra, a küzdő szellemükre.

Még egy jó hír, hogy most már két csapattársnőnk is tagja a bővített válogatott keretnek, a jövő nyári chilei játékokra!

Blokker Imre

Megosztás ezzel:
Share

XXIX. Hársfa Kupa, XIV. – Angyal Józsefné Emlékkupa

ORSZÁGOS KOSÁRLABDA VÁLOGATÓ VERSENY XXIX. Hársfa Kupa, XIV. Angyal Józsefné Emlékkupa

A hétvégi versenyt bronzéremmel zárta az életjel kosárlabda csapata. Szívvel, lélekkel hajtottak a srácok a meccseken, le a kalappal előttük. Van még egy fantasztikus hír a hétvégére vonatkozóan. Egyik lány versenyzőnket meghívták válogatott keretbe a jövő nyári speciális olimpiai játékokra.

Blokker Imre

Megosztás ezzel:
Share

Télbúcsúztató táncos foglalkozás az alsó tagozaton

Február 27-én vidám hangulatú télbúcsúztató táncos foglalkozással köszöntünk el a téli időszaktól az alsó tagozatos tanulókkal. A program során az osztályok csoportonként érkeztek a folyosóra, ahol egy közös, zenés-táncos mozgásos foglalkozás várta őket.

Az iskola folyosója igazi téli mesevilággá változott: a dekorációban megjelent a havas téli táj, a hóember, a Mikulás, a rénszarvas, valamint a karácsonyi, újévi és farsangi motívumok is. Ezek a vidám téli jelképek inspirálták a mozgásos feladatokat is. A gyerekek a zenék hangulatához igazodva „eltáncolták” a téli motívumokat: hol hópelyhekként pörögtek-forogtak, hol rénszarvasként szökkentek, vagy éppen hóemberként „lépegettek” a ritmusra.

A foglalkozás célja az volt, hogy játékos formában mozgásra ösztönözzük a tanulókat, miközben közösen búcsúztatjuk a telet és jókedvűen készülünk a tavasz érkezésére. A zenés mozgás nemcsak a koordinációt és a ritmusérzéket fejlesztette, hanem igazi közösségi élményt is nyújtott a gyerekeknek.

Herczku Zsuzsa

Megosztás ezzel:
Share

SO Integrált Görkorcsolya Verseny 2025.10.16.

Remek hangulatú Speciális Olimpia Integrált Görkorcsolya Verseny került megrendezésre 2025 október 16.-án Budapesten a Campona parkolóház görkorcsolyapályán. Már 5. alkalommal segítette társrendezőként a BudaSkate SE, Varjasi Mihály edző vezetésével és tanítványai részvételével az SO verseny lebonyolítását.

A versenyiroda tagjai – Palakovicsné Szabó Gabriella nemzetközi bíró, Rajner Gabriella, Boksay Botond, Varjasi Mihály, Miklós Zsolt bírók, Makai Istvánné, Stiller Anna jegyzőkönyvvezetők a sikeres versenyszervezésben nyújtottak segítséget. Szőke Veronika, Fisli Hanna fáradhatatlanul készítették fel a versenyzőket. Az aktív sportpályafutástól visszavonult speciális olimpikon korcsolyázóink Bohn Zsombor segédedzőként, Mayer Barbara szakmai tanácsaival látta el sportolóinkat.

Izgalmas futamok zajlottak az integrált 4x100m váltóban a 6 csapat között, melynek tagjait a speciális korcsolyázók mellett, a   partner BudaSkate versenyzői alkották.

A kezdő és fiatalabb versenyzők a rövidebb (100m, 300m), a rutinos korcsolyázók a hosszabb (500m, 1000m) versenytávokon vívtak szoros küzdelmet a szülők lelkes bíztatása mellett. Nagyon finom ebédet is kaptunk.

Az eredményhirdetéskor nemcsak érmeket tudtunk átadni, hanem egy szülői felajánlás révén gyönyörű serlegek, kupák is kiosztásra kerültek a legsikeresebb versenyzők, a legdinamikusabban fejlődő, sportszerűen versenyzők között. E mellet jutalmaztuk a leglelkesebben szurkoló szülőt is, aki érmet adhatott át versenyzőinknek, köztük gyermekének is.

Köszönjük az MSOSZ, Varjasi Misi és csapata a BudaSkate SE támogatását, a szülőknek a versenyre való utazásban, a versenyszervezésben nyújtott segítségét, szurkolását!

Miklósné Malek Erzsébet
SO görkorcsolya-gyorskorcsolya szakágvezető

Megosztás ezzel:
Share

Európai Diáksport Nap a SOFI-ban 

Szeptember utolsó péntekén ismét együtt mozogtunk, játszottunk és nevettünk az Európai Diáksport Nap alkalmából. Intézményünk idén is csatlakozott a Magyar Diáksport Szövetség felhívásához, így a SOFI-ban az egész nap a sport, az öröm és a közösségépítés jegyében telt.
A napot vidám zenés bemelegítéssel indítottuk a Központ udvarán: aerobik, zumba, flashmob és egy nagy közös körtánc hozta meg a hangulatot. Innen mindenki lendületesen vágott bele a programokba.

SOFI Ligetben: a Havanna futópályán 2025 métert sétáltunk vagy futottunk, majd vegyes tanár–diák–szülő csapatok játszottak, sportoltak és versenyeztek a Kondor 15-ben.
SOFI Központban: nyolc különböző állomáson próbálhatták ki magukat a gyerekek, akik játékosan mozoghattak, nevethettek és bizonyíthatták ügyességüket. Majd a Havanna futópályán teljesítették a 2025 méteres távot.

Külön köszönet a 9.e és 10.a osztály tanulóinak, akik segítőként aktívan részt vettek a szervezésben és lebonyolításban.
Hálásak vagyunk minden kollégának, szülőnek és diáknak, aki részt vett ezen a különleges napon. Jó volt látni, hogy együtt, vidáman mozogtunk , a sport nemcsak egészséget ad, hanem rengeteg közös élményt is.

Ez a nap ismét bebizonyította: együtt sportolni a legjobb dolog a világon, hiszen a mozgás öröme összeköt minket! 

Herczku Zsuzsa és Miklósné Malek Erzsébet

Megosztás ezzel:
Share