Egészségnap az alsó tagozatban

„Napi egy alma, az orvost távol tartja.” 

Iskolánk hagyományai közé tartozik az évente megrendezésre kerülő egészségnap, melyet idén május 28-ra szerveztünk iskolánk alsó tagozatának. A nap tervezésekor sok mindenre kellett gondolnunk: hasznos, tanulságos, ismeretterjesztő, szórakoztató és jó hangulatú programokat szerettünk volna létrehozni.

Előzetes projektként a szivárvány színeiben kellett a csoportoknak egészséges ételeket gyűjteniük, és tetszőleges technikával megalkotniuk, majd az előtérben elhelyezett szivárványra kihelyezniük. A program napján szerveztünk mozgással járó feladatokat (akadálypálya, mozgás kihívások), higiéniával-egészséggel kapcsolatos játékokat (kincskereső, activity) és természetesen jelen volt az egészséges étkezés is, gyümölcs és zöldség kreációk formájában. Az osztályok forgószínpadszerűen látogatták a helyszíneket, és szivacsként szívták magukba az egészséges életmóddal kapcsolatos tudást.

Korponai Hajnalka

Megosztás ezzel:
Share
Könyvjelzőkhöz Közvetlen link.

A hozzászólások jelenleg ezen a részen nincs engedélyezve.