Fontos!
Keresés az oldalon
E-napló:
Office 365 belépés:
E-ügyintézés:
Étlap:
Intézményünkben a gyermekek, tanulók étkeztetéséért a HUNGAST felelős.
Budapest XVIII. kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzata
támogatásával az étkezés minden gyermek és tanuló számára ingyenes.-
Legutóbbi bejegyzések
- Tanévzáró – VÁLTOZÁS!
- Tájékoztatás középfokú intézménybe történő beiratkozáshoz 2026/2027. tanévre
- Főigazgatói pályázat 2026.
- Kiválóan szerepeltek diákjaink a Gyermek és Ifjúsági Művészeti Találkozón
- Óriásgépek árnyékában – Szakiskolás Minionok az Aeroparkban
- KRESZ Pálya
- Egészségnap 2026.
- SOFI–Pacsi Run – összefogás az árva kutyusokért és cicusokért
- Zeneünnepe fesztivál
- Összefogás ereje a testnevelés órán
- 2026-2027. tanévre felvételt nyert tanulók
- Kiemelt országos bajnokság utolsó forduló, bronzérem!
- Anyák napjára
- Tánc Világnapja a SOFI-ban
- Erdőpedagógiai nap a Budai hegyekben
A Facebookon is fent vagyunk!
-
Megújult külsővel, még több
tartalommal várja a szülői
közösséget a Külső-Pesti Kurír.
Korábbi számok, tankerületi hírek
Kurír – 2026. április Kategóriák
- Aktív Iskola (4)
- Aktualitások (147)
- Állások (1)
- Egyéb (38)
- Események (455)
- Infrormációk, protokollok (22)
- Készségfejlesztő és Szakiskolai tanulók munkái (31)
- Művészeti nevelés (23)
- Ökoiskola (28)
- Pályázatok (2)
- Sajtómegjelenések (8)
- SOFI 70 (8)
- Sport (48)
- Sporthírek (37)
- Tanári linkgyűjtemény (6)
- TEMP (1)
Oldaltérkép
E-napló
Weblap bejelentkezés
Operalátogatás
December 21-én ismét lehetőséget kaptak tanulóink közül többen, hogy ellátogathassanak az Operaházba a Diótörő című, nagysikerű balett előadásra.
Tanulóink nagy örömmel mentek. Elvarázsolta őket nem csak az előadás, de maga az Operaház is.
A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat tette lehetővé számunkra ezt a nagyszerű programot, és vendégelte meg a gyermekeket forró csokival, süteményekkel, szendvicsekkel, gyümölcsökkel.
Az előadás után pedig még karácsonyi meglepetésként, ajándékokkal megtöltött hátizsákot is kaptak a gyerekek. Köszönjük!
Gombóczné-Volner Judit
Adventi vásár
December 11-én tartottuk szokásos Adventi vásárunkat a Ligetben. A résztvevő osztályok sürögtek-forogtak, egyre csak sorakoztak a roskadozó árusító asztalok, a finomabbnál finomabb süteményektől, karácsonyi dekorációs termékektől, játékoktól. A tanár nénik főzték a finom forró csokit, sütötték az ízletes gofrit és árusították az osztályaik portékáit, miközben segétkeztek a tanulóik vásárlásánál is. Egy igazi vásári forgatag volt az egész délelőtt, nagyon élvezték kicsik-nagyok. Külön köszönjük azoknak az osztályoknak, akik a központi épületből átjöttek és vásároztak nálunk. Jövőre is találkozunk!
Tóthné Pósán Ildikó
Advent – szülőkkel
Az alsó tagozaton, immár hagyomány a szülős adventunk. Ilyenkor délután a résztvevő gyermekek nem mennek haza, hanem szüleikkel együtt az adventi ünnepségünkön vesznek részt. Együtt énekelünk karácsonyi énekeket, meghallgatjuk a közösen írt karácsonyi mesénket, melyet a Ligetes osztályok írtak nagy lelkesedéssel. Ezután kézműveskedtünk együtt, hogy minden család hazavihesse a saját maga által készített karácsonyi dekorációját. Majd a családok által behozott süteményeket és a tanár nénik által készített teát elfogyasztottuk közösen, egy jó és kellemes beszélgetés keretében. Idén is nagyon örültünk, hogy együtt készülődhettünk a legszebb ünnepre, a karácsonyra.
Tóthné Pósán Ildikó
Varázslat vagy valóság? – Az Illúzió Múzeumban jártunk
Szakiskolás tanulóinkkal egy felejthetetlen látogatást tettünk az Illúzió Múzeumban, ahol semmi sem az, aminek elsőre látszik. A program során rengeteg meglepetésben volt részünk, miközben játékos formában fedeztük fel az emberi érzékelés határait.
Igazi bátorságpróba volt az Örvény alagút, ahol a szédítő forgás közepette kellett átkelnünk a hídon, de a gravitációs szoba is alaposan próbára tette az egyensúlyérzékünket. A vizuális trükköknek köszönhetően hol óriásként, hol törpeként tűntünk fel, sőt, még egy ház oldalán lógva is készítettünk fotókat. A híres tudósok sem maradhattak ki: Einstein tekintete például több helyen követett minket a teremben.
Egy igazán szórakoztató, közösségépítő napot zártunk, tele nevetéssel és felfedezéssel. Remekül éreztük magunkat!
Sikari Éva
Grincs!
December 2-án az alsó tagozatos gyerekek, az É/2- csoporttal ellátogatott a KMO-ba és egy vidám és élvezetes előadást tekintett meg, ami nem volt más , mint a Grincs. Nagyon színvonalas előadásban volt részünk, ahol megtudhattuk, hogy voltaképpen mit is nem szeretett a Grincs.
Tóthné Pósán Ildikó
Mikulás napi sportvetélkedő a SOFI-ban
Idén is nagy örömmel rendeztük meg a hagyományos Mikulás napi sportvetélkedőt, amelyen az alsó tagozat, a felső tagozat és a szakiskola tanulói egyaránt részt vettek. A programnak ismét az iskolánkhoz közeli DOJO terem adott otthont.
A bemelegítést zenés, táncos foglalkozással kezdtük, amely gyorsan jókedvre hangolta a résztvevőket. A „Mikulás-fogó” játék hatalmas siker volt, a gyerekek felszabadultan nevettek és lelkesen futottak.
Kiemelt köszönet illeti a 9.e osztály tanulóit, akik példás önállósággal vezették le az állomások feladatait. Az állomásokon vidám, kreatív és ügyességi feladatok várták a gyerekeket, melyek mind erősítették a közösséget és a mozgás örömét. A nap csúcspontja minden tagozaton a kötélhúzás volt, ahol nemcsak a diákok, hanem a pedagógusok is lelkesen csatlakoztak a játékhoz. A jó hangulat, a nevetés és a sportszerű küzdelem végigkísérte a rendezvényt.
A Mikulás sportfesztivál idén is nagy sikerrel zárult, élményekkel és mozgással teli délelőttöt ajándékozva minden résztvevőnek.
Herczku Zsuzsa
Ezüstérmet hozott a Mikulás!
Élmény és tanulás a Momentán Társulattal
November 13-án különleges élményben volt részünk: a szakiskolai osztályokkal részt vettünk a Momentán Társulat alkoholprevenciós interaktív előadásán. Az előadás nemcsak érdekes, hanem igazán megszólító volt – a fiatalok bátran kérdeztek, és sok okos gondolat hangzott el. A program után sem állt meg a beszélgetés: az iskolában a diákok kezdeményezésére tovább folytattuk a témát, mert fontosnak érezték, hogy megosszák véleményüket és tapasztalataikat.
Ezúton szeretnénk külön köszönetet mondani a Momentán Társulatnak a tartalmas és inspiráló előadásért, valamint a XVIII. kerületi Rendőrkapitányságnak, amelynek szervezésében lehetőségünk nyílt részt venni ezen a programon. Nagyra értékeljük, hogy közösen dolgozhatunk a fiatalok egészségtudatos szemléletének erősítésén.
Sikari Éva
Pályaorientációs nap a Dél-pesti Autóbuszgarázsban
Az idei évben a Méta utcai, Dél-pesti Autóbuszgarázsba látogattunk el a pályaorientációs napunkon az alsó tagozatos diákokkal. Egy nagyon tartalmas, vidám és érdekes délelőttöt tölthettünk itt el.
Kísérőnk részletesen mesélt az autóbuszok és a buszsofőrök mindennapjairól. A háttérmunkákról, szerelésekről, bemutatta a gyerekeknek a műhelyeket, a tanpályákat, a saját benzinkutat és még a diszpécserek munkájába is bepillanthattunk. Megnézhettük, kipróbálhattuk, hogy hogyan tanulnak buszt vezetni a leendő sofőrök.
Külön meglepetésként különjárat érkezett értünk az iskolához és azzal is érkeztünk vissza a program végeztével.
Remek nap volt, köszönjük!
Gombóczné-Volner Judit

















































































































